من اینجا هستم تا به شما بگویم که این یک مشکل نیست، یک فرصت است! چرا؟ زیرا شما یکی از آن افرادی خواهید بود که در مسیر باقی می مانند. بسیاری از مردم پس از چند بار رد شدن، تسلیم می شوند. آنها به مشاغل غیر مرتبط بسنده می کنند و از رویای خود دست می کشند.آموزش PLC ( پی ال سی )یکی از زمینه های کاری موفق تثبیت شده است.کسی که به ارزش واقعی کار در این زمینه اعتقاد دارد و متعهد به تبدیل شدن به یک برنامه نویس PLC است.
من اینجا هستم تا به شما بگویم که این یک مشکل نیست، یک فرصت است! چرا؟ زیرا شما یکی از آن افرادی خواهید بود که در مسیر باقی می مانند. بسیاری از مردم پس از چند بار رد شدن، تسلیم می شوند. آنها به مشاغل غیر مرتبط بسنده می کنند و از رویای خود دست می کشند.آموزش PLC ( پی ال سی )یکی از زمینه های کاری موفق تثبیت شده است.کسی که به ارزش واقعی کار در این زمینه اعتقاد دارد و متعهد به تبدیل شدن به یک برنامه نویس PLC است.
کار به عنوان برنامه نویس PLC یکی از جذاب ترین و پردرآمدترین مشاغل در صنعت مهندسی PLC است. با گرفتن یک شغل برنامه نویسی PLC، شما این فرصت را دارید که سیستم های کنترل و نظارت پیچیده ای را در برخی از استراتژیک ترین و مهم ترین صنایع (مانند نفت، گاز و فولاد) طراحی کنید - همراه با بهبود سبک زندگی خود به لطف حقوق سخاوتمندانه. اما فرض کنید شما یک فارغ التحصیل جدید یا فردی بدون تجربه مرتبط PLC هستید (یا برای موقعیت هایی که اغلب حداقل به دو سال در این زمینه نیاز دارند، بسیار کم است). آیا مشاغل برنامه نویس PLC دور از دسترس شما هستند؟
این طرز فکر است که به من کمک کرد تا شغل ایده آل خود را به عنوان یک مهندس اتوماسیون (یا برنامه نویس PLC) پیدا کنم، در حالی که تجربه واقعی در این زمینه نداشتم.

من اکنون بیش از هفت سال تجربه در طراحی سیستم های کنترل برای صنایع بزرگی مانند نفت، گاز، نفت و فولاد دارم. پس از تنها دو سال در اولین موقعیت خود، به سمت رئیس بخش فنی ارتقاء یافتم، جایی که من این افتخار را داشتم که با برخی از با استعدادترین برنامه نویسان PLC و مهندسان اتوماسیون از سراسر جهان کار کنم. اکثر آنها سابقه طولانی و گسترده ای در این زمینه داشتند.

همانطور که در حرفه خود پیشرفت کردم، به ذهنم رسید که می توانم به دیگران کمک کنم تا به موفقیتی مشابه دست یابند، صرف نظر از سطح تجربه فعلی آنها. این افشاگری چیزی بود که من را برای ایجاد پلتفرم RealPars ترغیب کرد.

کانال یوتیوبی که با همکاری تعدادی از همکارانم راه اندازی کردم اکنون یکی از پربیننده ترین کانال ها در زمینه آموزش اتوماسیون صنعتی است. ما همچنین یک کتابخانه ویدیویی عظیم پر از دوره های برنامه نویسی کاربردی PLC ایجاد کردیم - کتابخانه ای که توسط سایر کارشناسان اتوماسیون به عنوان یکی از "موثرترین و کاربردی ترین دوره های آموزشی" یاد شده است.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، بیشتر فرصت های شغلی موجود به تجربه واقعی در این زمینه نیاز داشتند. اما من تسلیم نشدم چون نتوانستم. من چندین سال در دوران دبیرستان و کالج برای برنامه نویسی PLC سرمایه گذاری کرده بودم. مدتها بود که این شغل رویایی من بود که نمی توانستم به سادگی از آن چشم بپوشم.

من اخیراً سؤالات زیادی چه آنلاین و چه آفلاین دریافت کرده ام که از من می پرسند چگونه می توانم به عنوان مهندس اتوماسیون یا برنامه نویس PLC بدون هیچ تجربه ای در این زمینه شغلی پیدا کنم. در حالی که ترجیح می دهم به هر سؤالی که مطرح می شود پاسخ دهم، اخیراً برنامه ام بسیار فشرده بوده است و متأسفانه، نمی توانم به هر سؤالی که مطرح می شود پاسخ دهم.

به همین دلیل، من تصمیم گرفتم راهنمایی های خود را برای موفقیت به عنوان فردی که در این زمینه جستجو می کند، و به عنوان کارفرمایی که رزومه ها را بررسی می کند، با نامزدها مصاحبه می کند و برنامه نویسان PLC را برای پروژه های مختلف استخدام می کند، به اشتراک بگذارم.

بنابراین، بیایید شروع کنیم!

با آموزش تا جایی که می توانید خودتان را جلوتر از همه قرار دهید

وقتی از کالج با مدرک لیسانس در مهندسی ابزار و کنترل فارغ التحصیل شدم، متوجه شدم که افراد زیادی هستند که مدرک مشابهی با من دارند. و تعدادی از آنها برای برخی از برنامه های آموزشی عملی در بالای برنامه درسی کالج درخواست داده بودند.

بنابراین، اگرچه در آن زمان وضعیت مالی خوبی نداشتم، اما بیشتر پولی را که به دست آوردم در دوره های آموزشی مختلف سرمایه گذاری کردم که فکر می کردم بتواند به من کمک کند تا به هدف نهایی ام نزدیک تر شوم: شغل برنامه نویس PLC.

اکثر فارغ التحصیلان اخیر که می شناختم هیچ دوره ای را خارج از کالج نگذرانده اند، یا اگر هم می گذرانند، فقط به یک یا دو دوره آموزشی محدود شده اند. من هشت دوره مختلف در برنامه نویسی PLC، WinCC و سیستم های مانیتورینگ، Profibus، Ethernet و غیره گذراندم و این باعث شد در مقایسه با سایرین با مدرک دانشگاهی مشابه، بسیار منحصر به فرد باشم.

داشتن این دوره های آموزشی در رزومه من بلافاصله به کارفرمایان نشان داد که من با سایر فارغ التحصیلان اخیر تفاوت دارم و اگر آنها مرا استخدام کنند، می توانند از آموزش از ابتدا به من اجتناب کنند. آن ها می دانستند که با استخدام من، مردی را می گیرند که دقیقاً با مهارت های لازم برای کار به عنوان برنامه نویس PLC آموزش دیده است.

این همان چیزی است که اکنون به عنوان یک کارفرما در آن سوی میز نشسته ام. اکثر رزومه هایی که برای من ارسال می شود یا هیچ دوره آموزشی مرتبطی ندارند یا فقط یکی دو دوره. اگر رزومه ای ببینم که هفت یا هشت دوره آموزشی عملی داشته باشد، شانس استخدام او بسیار بیشتر از بقیه است. این نشان می دهد که آن ها می دانند که چه کاری باید انجام دهند و همچنین نشان می دهد که آنها به هدف خود برای کار به عنوان یک برنامه نویس PLC متعهد بوده اند. آنها برای رسیدن به هدف خود زمان و پول صرف کرده اند و کدام کارفرمایی از یک کارمند جدی خوشش نمی آید؟!

هوشمند باشید

مدیران ارشد شرکت ها همیشه به دنبال شخصی هستند که بتواند ارزش شرکت آنها را بیافزاید. اگر آنها فردی را پیدا کنند که به طور بالقوه می تواند برای شرکت آنها موثر و ارزشمند باشد، در استخدام آن فرد تردیدی ندارند.

اما باید به آنها نشان دهید که چقدر خوب هستید. اگر آنها شما را نمی شناسند، چگونه می توانند مطمئن باشند که شما یک بازیکن ارزشمند برای تیم آنها خواهید بود؟

مثل این است که بهترین محصول دنیا را داشته باشید اما هیچ بازاریابی برای آن انجام ندهید و سپس انتظار داشته باشید که دیگران بیایند و از شما خرید کنند. در این مورد، هیچکس محصول عالی شما را صرفاً به این دلیل نمی خرد که از وجود چنین چیزی آگاه نیست! شما باید توانایی و تمایل داشته باشید که خود را به بهترین شکل ممکن بفروشید و به کارفرمایان نشان دهید و متقاعد کنید که می توانید برای شرکت آنها ارزش بیافزایید. اگر خودت را تبلیغ نکنی، چه کسی این کار را خواهد کرد؟

یکی از بهترین و قدرتمندترین ابزارهایی که می توانید برای نشان دادن مهارت های خود استفاده کنید، لینکدین است. امروزه اکثر شرکت های بین المللی و محلی زمانی که می خواهند کارمندان جدیدی استخدام کنند وارد لینکدین می شوند. تحقیقات نشان می دهد که افراد حرفه ای با نمایه لینکدین خوب طراحی شده فرصت های شغلی بیشتری نسبت به دیگران دارند. اگر حرفه ای هستید و نمایه لینکدین خوب طراحی نشده ای ندارید، پس بخش خوبی از فرصت ها را از دست می دهید.

باید مایل به پرداخت بهای آن باشید

زمانی که به دنبال کار می گشتم، هر روز به دنبال فرصت های آنلاین و آفلاین می گشتم. من رزومه ام را برای تک تک شرکت های خوبی که استخدام می کردند فرستادم. برخی از شرکت ها در شهری که من در آن زندگی می کردم مستقر نبودند و گاهی مجبور می شدم برای یک سفر شش یا هفت ساعته سوار اتوبوس شوم (چون توان خرید بلیط هواپیما را نداشتم).

سناریو همیشه تقریباً به این صورت پیش می رفت: منشی شرکت با من تماس می گرفت و به من می گفت که رزومه ام را دوست دارند و می پرسیدند آیا می توانم روز بعد مصاحبه کنم. من همیشه می گفتم: "من آنجا خواهم بود!" و سپس معمولاً شب قبل سوار اتوبوس می شوند و صبح برای یک مصاحبه کوتاه پانزده دقیقه ای یا کمتر وارد می شوند.

اگر واقعاً می خواهید شغلی پیدا کنید، باید شجاعت داشته باشید که هر کاری که لازم است برای تحقق آن انجام دهید. برخی از افراد حتی زمانی را برای پر کردن یک فرم آنلاین برای یک فرصت شغلی جدید صرف نمی کنند. سپس تعجب می کنند که چرا نمی توانند شغلی پیدا کنند! بهانه آنها این است: <<من خیلی مشغول کار فعلی یا چیزهای دیگر زندگی ام هستم. نمی توانم زمانی را برای جستجوی فرصت های جدید پیدا کنم.>> پاسخ من این است: <<نه، شما خیلی شلوغ نیستید. همیشه زمانی برای انجام آنچه می خواهید و آنچه برای پیشرفت شغلی خود نیاز دارید وجود دارد."

چیزی را ارائه دهید که نادیده گرفتن آن سخت است

من در هر مصاحبه ای با طرح این سوال راهنمایی می خواستم: "به نظر شما با توجه به مهارت های موجود در رزومه من بهترین استراتژی برای یافتن شغل چیست؟" من از این راه درس های ارزشمند زیادی یاد گرفتم. برای مثال، در یکی از مصاحبه ها، مدیر عاملی که با من مصاحبه می کرد، گفت: <<چیزی را پیشنهاد دهید که نادیده گرفتن آن سخت است، مثلاً بگویید که شش ماه رایگان کار خواهید کرد.>>

در آن زمان برای من منطقی نبود، اما گفتم: "خیلی، من تا الان خیلی چیزها را امتحان کردم، بیایید این یکی را هم امتحان کنیم."

البته مدیر آن شرکت آدم خوبی بود و بعد از دو ماه شروع به پرداخت حقوق من کردند چون از کارم راضی بودند. ممکن است این نوع پیشنهاد را نیز در نظر بگیرید. مثل اکثر مردم رفتار نکنید خلاق باش! من مطمئن هستم که می توانید چیزی برای ارائه پیدا کنید که نادیده گرفتن آن سخت است.

انتظار نداشته باشید در ابتدا پشت میز بنشینید

یکی از اشتباهاتی که اکثر مهندسان جوان مرتکب می شوند این است که انتظار دارند در اولین کار خود در یک شرکت به عنوان طراح و برنامه نویس، بلافاصله پشت میز بنشینند، زیرا دارای مدرک مهندسی هستند! این نه تنها نادر است، بلکه در واقع ایده آل نیست. اگر به عنوان یک تازه کار استخدام شده اید و از شما خواسته می شود کارهای مفیدی انجام دهید (مانند کارهای ساختمانی) فرصت را از دست ندهید - بسیار ارزشمند است.

زمانی که برای اولین بار به عنوان مهندس اتوماسیون استخدام شدم، حدود هشت ماه در سخت ترین شرایط کار می کردم-کنترل پانل های سیم کشی که در ارتفاع 100 فوتی از سطح زمین روی جرثقیل ها نصب شده بود تا کابل کشی در زیرزمین کارخانه.

اکنون که به گذشته نگاه می کنم، آن روزها برخی از بهترین تجربیات یادگیری بودند که تا به حال داشته ام و دیدگاه من را برای طراحی و برنامه نویسی گسترش دادند. حتی الان که دیگر مهندس جوان نیستم، باز هم گاهی اوقات اگر نیاز باشد، چنین روز کاری را می گذرانم.

توصیه من؟ وقتی از شما خواسته می شود این نوع کار سخت را انجام دهید، تنبل نباشید. به آن به عنوان یک تجربه یادگیری فکر کنید که شما را به یک مهندس اتوماسیون نخبه جدی و حرفه ای تبدیل می کند.

من می توانم با نکات اضافی ادامه دهم، اما نمی خواهم شما را تحت تأثیر قرار دهم. بسیاری از پست های وبلاگ فهرست های طولانی از توصیه ها را ارائه می دهند، اما به خاطر سپردن و اعمال آن ها در سناریوهای زندگی واقعی سخت است.

چیزی که می توانم به شما بگویم این است که اگر می خواهید بدون هیچ تجربه حرفه ای وارد دنیای اتوماسیون شوید، باید به کارفرمایان ثابت کنید که ارزش شرکت آنها را افزایش خواهید داد. هیچ کس اهمیت نمی دهد که چقدر دانش آموز خوبی بودی. تنها چیزی که مهم است این است که آیا می توانید ارزش واقعی اضافه کنید یا نه. آنها را متقاعد کنید که شما فردی هستید که مایل به فداکاری هستید، مایل به انجام کارهای کثیف هستید، آماده یادگیری هستید، آن را از کسی که این کار را انجام داده است بگیرید - شانس بیشتری برای استخدام خواهید داشت!

حالا نوبت شماست بیرون بروید و آن شغل برنامه نویسی PLC را دریافت کنید. من دوست دارم در مورد موفقیت ها یا درس های آموخته شده شما در طول تجربه مصاحبه خود بشنوم. لطفاً آن را با من و سایر اعضای تیم RealPars در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

منبع:realpars.com

۵ نکته دریافت شغل برنامه نویسی plc بدون تجربه

های ,یک ,برنامه ,plc ,زمینه ,دوره ,برنامه نویس ,در این ,نویس plc ,به عنوان ,این زمینه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر سیگنال pdfketab دانلود رایگان 2 CRM blog minooplaspc 21764220 اخبار روز از سايت هاي معتبر servicerayaneh11 فانوس وکتور